Mladý pár nakupuje online

(Cashback) Věrnostní programy které vám vrátí peníze z nákupu

Cashback portály v poslední době zažívají skutečný boom. Jejich popularita roste zejména mezi těmi, kteří rádi nakupují online a hledají způsob, jak ušetřit každou korunu.

Cashback portály vás jednoduše odměňují za to, když přes ně nakoupíte, přičemž fungují jako jakýsi prostředník mezi e-shopem a vámi. 

Na českém trhu dnes působí hned několik takových portálů. Při výběru toho nejvhodnějšího hraje roli počet a zaměření spolupracujících e-shopů, ale hlavně bonusy, které získáte za registraci, přivedení nových zákazníků a realizaci nákupu.

Jak fungují cashbackové portály

Cashback portály fungují na principu dohazování zákazníků e-shopům. Pokud si prostřednictvím nějakého portálu zakoupíte zboží u online obchodníka, portál z vašeho nákupu získá provizi, o kterou se s vámi zpravidla rozdělí.

Pokud si tedy něco koupíte online, vždy dostanete část peněz zpátky. Ty vám pak portál vyplatí na váš bankovní účet, který zadáte při registraci. Způsob výplaty se liší v závislosti na jednotlivých portálech, princip však zůstává vždy stejný.

V nejvyšším zájmu jednotlivých cashback portálů je samozřejmě mít pod svými křídly co možná nejširší a nejpočetnější paletu e-shopů nabízejících co možná nejvíce druhů zboží nebo služeb.

Běžně tedy sdružují obchody s elektronikou, oblečením nebo třeba doplňky stravy, ale často lze narazit i na méně běžné druhy zboží či služeb.

Co hraje roli při jejich výběru

Jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru vhodného portálu je zcela bezesporu výše odměn za vaše nákupy. Obvykle se udává v procentech u jednotlivých obchodů.

Neopomeňte ani nejvyšší možné odměny, některé portály totiž disponují věrnostními programy. Nejvhodnějšího kandidáta si zde vyberete podle toho, jak často nakupujete.

Důležitost široké nabídky e-shopů napříč různými odvětvími jsme již zmiňovali. K čemu vám totiž budou skvělé podmínky, když vás e-shopy z nabídky cashback portálu jednoduše neosloví? Přemýšlejte o tom, co nejčastěji nakupujete, a vyberte si takový portál, který nejlépe vyhoví vašim potřebám.

Všímejte si také bonusů. Dnes již mezi sebou vedou jednotlivé portály tvrdé konkurenční boje a nabídka bonusů je tak ve všech případech poměrně atraktivní, nicméně výběr by měl být z vaší strany ovlivněn tím, co a jak často nakupujete.

Je třeba brát v potaz bonusy za registraci, jednotlivé nákupy, přidání rozlišení do prohlížeče, slevové kupony nebo i nejrůznější soutěže.

Pokud jste si již našli vhodného kandidáta, ale s registrací nadále otálíte, zkuste si přečíst recenze a názory uživatelů. Mnohdy se dočtete také o kvalitách uživatelské podpory.

Přehled nejlepších cashback portálů 2020

Získejte.cz

Portál získejte.cz působí na trhu již od roku 2012. Za tu dobu do svého portfolia shromáždil již více než 500 obchodů z nejrůznějších oblastí. Společnost zaujme zejména svými štědrými bonusy, a to hlavně za doporučení nového uživatele (350 korun + 25 % VIP bodů z jejich nákupů). 

Za každý nákup dále dostanete VIP body, které můžete směnit za peníze. Portál tedy nabízí věrnostní program, nejrůznější slevy a akce, vstupní bonus ve výši 100 korun a také bonus 30 korun za přidání rozšíření do vašeho internetového prohlížeče.

Minimální částka pro vyplacení je 299 korun.

Hamty.cz

Cashback portál Hamty.cz je jedním z novějších portálů na trhu. Do boje s konkurencí vyrazil prostřednictvím odlišného obchodního modelu založeném jednoduše na tom, že čím více jej využíváte, tím pro vás bude výhodnější.

Portál vám z nákupů oproti konkurenci vyplatí celou provizi. Jeho příjmy totiž spočívají v ročním členství, které se počítá postupně a pouze ze získaných peněz. Maximální výše poplatku je však pouze 240 korun. Vyplatí se tedy používat jej často, a pokud tak učiníte, nabízí zcela bezkonkurenční podmínky.

Portál spolupracuje s více než 550 různými obchody. Samozřejmostí je také vstupní bonus, bonus za doporučení uživatele (200 korun), drobná odměna za přidání rozšíření do prohlížeče, slevové akce atd. Minimální částka pro vyplacení je v tomto případě 1 kč.

Refundo.cz

Refundo je jedním ze starších cashback portálů na trhu, nabízí tedy jednu z nejširších nabídek e-shopů. Přes Refundo nakoupíte u téměř 750 obchodníků napříč různými odvětvími. Služba také nabízí klasický věrnostní program a má třeba i svůj vlastní YT kanál.

Refundo nabízí vstupní bonus 50 korun, bonus za doporučení uživatele v maximální výši 105 korun a drobnou odměnu za přidání rozšíření do prohlížeče.

Minimální výplata prostředků je 25 korun, přičemž firma nabízí také různé akce a slevové kupony. Maximální výše procentuální odměny z jednotlivých nákupů je v tomto případě omezená, a to na 15 %.

Tipli.cz

Tipli je jedním z mladších portálů, který působí také na jiných evropských trzích a plánuje expandovat. V současnosti pod jeho křídla spadá více než 700 e-shopů, ze kterých si vybere i ten nejnáročnější klient.

Kromě standardních bonusů 100 korun za vstup, 150 korun za doporučení a 10 korun za přidání rozšíření služba nabízí také věrnostní program v podobě zlatého účtu. 

Potenciální zákazníky jistě zaujme také minimální částka pro vyplacení, která v tomto případě činí pouhou jednu korunu, stejně jako avizovaná rychlost vyplacení finančních prostředků. Tipli vám vaše ušetřené prostředky pošle již do dvou dnů od žádosti.

PlnáPeněženka.cz

Náš výčet uzavírá jeden z největších cashback portálů působící jak v Česku, tak na Slovensku. Kromě standardního vstupního bonusu 50 kč a relativně štědrého bonusu za doporučení ve výši 300 korun nabízí služba také bonus za propojení účtu s Facebookem nebo věrnostní program.

Portál také připravuje zavedení služby offline cashback, což by zákazníkům mělo umožnit získat zpět peníze z nákupů i v kamenných obchodech.

Jaký názor máte na cashback portály vy? Podělte se s námi o své postřehy v diskusi pod článkem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek