Pojištění majetku – Domácností, nemovitostí a bytů

Porovnání nabídek od různých pojišťoven
Pojištění majetku, domácností online
Ve spolupráci s portálem Porovnej24.cz

Spočítejte si pojištění

Poskytujeme objektivní porovnání nabídek na trhu.

Pojištění majetku u nás získáte až o třetinu levněji.

Porovnání cen je nezávazné a zdarma. Nezabere víc než 2 minuty.

V případě, že si u nás vyberete, všechny dokumenty vám pošleme na e-mail.

Většina klientů díky našemu porovnání najde levnější cenu.
Kolik peněz se podaří ušetřit vám?

Pojištění bytu

Proč si pojistit byt

V případě škody na bytě vám můžou vyvstat nemalé náklady, spojené s nápravou tohoto poškození. Věděli jste, že průměrná škoda, způsobená vytopením, vás vyjde na 25 000 Kč? V případě požáru může škoda šplhat dokonce do statisíců až milionů. 

Pojištění domu a domácnosti vám s touto nenadálou situací pomůže. Namísto toho, abyste museli zdlouhavě šetřit na opravu jednotlivých vybavení, si můžete byt či dům za peníze od pojišťovny snadno opravit.

Srovnání pojištění na jednom místě

Ve spolupráci s portálem Porovnej24.cz nabízíme nezávislé porovnání cen majetkového pojištění. Pomůžeme vám vyhledat nejlevnější pojištění nemovitosti a domácnosti. Díky naší obchodní síti jsme vám u některých společností vyjednali příjemnou slevu ve výši 30 %.

Na našem portálu přehledně uvidíte ceny jednotlivých nabídek a detailní popisy pojistných produktů. Díky tomu zvolíte takový produkt, který vám bude nejvíc vyhovovat

Většina klientů díky našemu porovnání najde levnější cenu.
Kolik peněz se podaří ušetřit vám?

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti se vztahuje na domácí zařízení, jako je elektronika a nábytek, ale také na vnitřní stavební součásti, jakými jsou třeba plovoucí podlaha, kuchyňská linka, malby nebo vestavěné skříně. Pojistná ochrana nezahrnuje jen vybavení domácnosti, ale i osobní věci jejích členů, jako oblečení, obuv, sportovní potřeby, jízdní kola, hračky, šperky, obrazy, a tak dále.

Pojištění se vztahuje na živelná rizika, jako, požár, přímý a nepřímý úder blesku, přepětí na elektrospotřebičích, výbuch, kouř, pád letadla, náraz vozidla, nadzvuková vlna, voda z potrubí, lom trubky, voda z akvária, vichřice, krupobití, tíha sněhu, pád stromu, stožáru, lavina, zemětřesení, sesuv půdy a zřícení skal, škodu způsobenou srážkovou vodou, u některých pojišťoven se ochrana vztahuje na skla a sklokeramické desky pro případ jejich rozbití jakoukoli nahodilou událostí.

Volitelně lze pojistit odcizení (krádež, loupež), vandalismus v souvislosti s vloupáním, povodeň a záplavu. Společně s pojištěním domácnosti můžete sjednat také pojištění odpovědnosti v běžném životě, které se vztahuje nejen na odpovědnost pojištěného, ale také dalších členů společné domácnosti (manžela/ku, partnera/ku a děti). Pojištění občanské odpovědnosti poskytuje ochranu při běžných činnostech, zejména při provozu domácnosti, rekreačních sportech, rekreaci, zábavě a dalších běžných činnostech. Využijete ho například, pokud vytopíte sousedy, poškodíte zdraví nebo majetek druhých osob při práci, vaše děti rozbijí zboží v obchodě.

Vybavení domácnosti lze pojistit na novou nebo časovou cenu. Při pojištění na novou cenu dostanete od pojišťovny částku ve výši, která odpovídá ceně na znovupořízení srovnatelných nových věcí. Při pojištění na časovou cenu, je vyplacená částka snížena o stupeň opotřebení. Jednoznačně výhodnější je pojištění na novou cenu, kdy si v případě pojistné události můžete za vyplacené plnění pořídit nové vybavení.

Pojištění nemovitosti

S pojištěním nemovitosti ochráníte Váš byt, dům, chatu nebo chalupu, ale také garáž, sklep, kůlnu nebo kteroukoli vedlejší budovu. Pojištěna je jak samotná budova, tak její stavební součásti, jako okapy, oplocení, dveře, okna a chodníky na pozemku. Pojistit lze i nemovitosti ve výstavbě, včetně stavebního materiálu umístěného v místě pojištění. Pozemek není součástí pojištění nemovitosti.

Pojištění se vztahuje na živelná rizika, jako požár, přímý a nepřímý úder blesku, přepětí na elektromotorech, výbuch, kouř, pád letadla, náraz vozidla, nadzvuková vlna, voda z potrubí, lom trubky, voda z akvária, vichřice, krupobití, tíha sněhu, pád stromu, pád stožáru, lavina, zemětřesení, sesuv půdy, zřícení skal, u některých pojistek také na škodu způsobenou mrazem na topném systému a vodovodním zařízení a rozbití skla z jiné příčiny než pojištěným rizikem.

Volitelně lze pojistit povodeň a záplavuvandalismus, odcizení stavebních součástí. Společně s pojištěním nemovitosti můžete sjednat také pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti, které využijete například, pokud pád střešní krytiny z vaší střechy způsobí škodu na zdraví nebo majetku cizích osob.

Nemovitost lze pojistit na obecnou, novou nebo časovou cenu. Při pojištění na novou cenu dostanete od pojišťovny plnění ve výši odpovídající ceně na znovupostavení nové nemovitosti. Při pojištění na časovou cenu, je vyplacena částka odpovídající ceně na znovupostavení nemovitosti, která je snížena o stupeň opotřebení. Při pojištění na obecnou cenu je plněním pojišťovny cena nemovitosti, kterou byste dosáhli při jejím prodeji v daném čase a místě. Cena pozemku se do pojistné částky pro účely pojištění nemovitosti nezapočítává. Pro rodinný dům, chatu, chalupu je nejvhodnější pojištění na novou cenu, tak abyste si v případě pojistné události mohli nechat postavit srovnatelnou nemovitost. Bytovou jednotku je vhodné pojistit na obecnou cenu, tak abyste si v případě pojistné události mohli pořídit srovnatelný byt.

Přejít na začátek